Kontakt:

Napíšte nám:

Návštevnosť:

Bannery

Farský úrad

Scmidt

                     Dňa 14. júla 2008 nás vo veku 80 rokov navždy opustil

                        RNDr. Zoltán Schmidt, salezián kňaz, paleontológ, muzeológ, pedagóg.

 

RNDr. Zoltán Schmidt sobil v rokoch 1983 - 1993 ako farár v našej farnosti, kde rozvíjal svoje katechetické nadanie, deťom i dospelým sprístupňoval zložité pravdy viery jednoduchým spôsobom.

Na svoje pôsobenie v obci Podhorany, spomínal až do konca svojho života. Aj po odchode do Šaštína, kde pôsobil ako profesor na Gymnáziu Jána Bosca, zostával v kontakte a zaujímal sa o dianie v obci. Návštevy s Šaštíne boli sprevádzané srdečnými prijatiami a neskrývanou radosťou. Naša obec ho očarovala krásnou prírodou, samotnou polohou a v neposlednom rade i srdečnosťou a pohostinnosťou jej obyvateľov. Svojou láskavosťou, nekonečným optimizmom, altruizmom, obetavosťou a záujmom o život druhých si získal srdcia mnohých veriacich našej farnosti.

So železnou pravidelnosťou, aj v poslednom období života zasielal blahopriania adresované všetkým občanom Podhorian, s prianím Božích milostí.

S hlbokým zármutkom v srdci a tichou spomienkou sa i občania Podhorian rozlúčili so Zoltánom Schmidtom v kostole Jána Bosca v Bratislave - Trnávke dňa 16.7.2008, kde za prítomnosti 48 saleziánskych kňazov bola odslúžená zádušná svätá omša za zomrelého. Pochovaný bol na Ružinovskom cintoríne vo Vrakuni.

 

farár

 

V  nedeľu 29. júna 2008 odslúžil pán farár Mgr. František Kovács, ktorý pôsobil vo farnosti Podhorany 12 rokov poslednú svätú omšu, pretože k 1.7.2008 bol preložený na iné pôsobisko.  Veriaci občania z častí obce Sokolníky a Mechenice sa s ním s dojatím rozlúčili, poďakovali mu za doterajšiu činnosť a popriali veľa úspechov v jeho novej farnosti.

                          

 KOSTOLY  V OBCI

Kostol Mechenice   Kostol Mechenice

MECHENICE

 

Kostol Sokolníky

Kostol Sokolníky

 
SOKOLNÍKY